Predĺženie pešej zóny z Obchodnej ulice až k Americkému námestiu

Mickiewiczova ulica

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo. I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Premena ulice na mestský bulvár

Bulvár Štefánikova

Štefánikova ulica kedysi patrila k najvýznamnejším bratislavským triedam, kde vzniklo mnoho výstavných domov. Hoci dopravný význam sa zachoval, jej honosnosť upadla. Napriek prítomnosti mnohých inštitúcii, bánk či úradov, vplyvom dopravnej záťaže ulica pôsobí skôr ako výpadovka. Návrh Bulváru Štefánikova pretvára ulicu na príjemné miesto s dostatkom priestoru pre chôdzu i verejnú dopravu. Dôsledkom úprav by malo byť jej pretvorenie na skutočne veľkomestskú triedu aktivovaním parteru a nájdením zašlej dôstojnosti a úrovne.

Prekrytie diaľnice a prepojenie Petržalky s centrom mesta

Nová Einsteinova

Nová Einsteinova je urbanistickou štúdiou, ktorá si kladie za cieľ načrtnúť víziu riešenia urbanistického problému, ktorým je diaľnica na Einsteinovej ulici, oddeľujúca Petržalku od centra mesta. Návrh počíta s prekrytím komunikácie a priblížením najväčšieho slovenského sídliska k zeleným oblastiam okolo rieky Dunaj a k historickému jadru Bratislavy. Plató, ktoré nad cestou vznikne, umožní nielen sceliť územie, ale aj doplniť zástavbu a vytvoriť kvalitné verejné priestranstvá. Na projekte sme spolupracovali s Petrom Gerom, ktorý bol stavebným riaditeľom zodpovedným za rozvoj centrálnych častí Hamburgu.